XVIII Obóz Naukowy – Poleski Park Narodowy

POL_Poleski_Park_Narodowy_LOGO.svg

Pan Obóz

Obozowi Naukowemu Biologów „Chrobrego” z Pszczyny stuknęła osiemnastka. Uzyskał pełnoletność. Od czerwca tego roku już nie wypada mówić czy pisać o nim „Obóz”, bo zasłużył na doroślejsze miano „Pana”. Osiemnasty Pan Obóz Naukowy odbył się w Poleskim Parku Narodowym i dał z siebie wszystko, jak na dojrzałego wyjadacza terenowego przystało. Świadczą o tym jednomyślnie organizatorka i kronikarka wyprawy w kolejny, cudowny rejon Polski.

Na medal zasłużyła młodzież odkrywająca tajemnice przyrody, przewodnicy i pracownicy dydaktyczni „Parku”, pogoda oraz sama przyroda objawiająca się w tak wielu postaciach, że aż trudno zliczyć.

Pan Obóz od początku wystąpił jako przemyślany, bogaty w wydarzenia i daleki od nudy. Zaprezentował Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny oraz Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, przeprowadził zajęcia „Życie w kropli wody”, udowodnił, że świat ptaków Polesia jest bardzo bogaty, przegonił uczestników po ścieżkach przyrodniczych „Spławy”, „Obóz Powstańczy”, „Dąb Dominik”, „Czahary”, „Perehod”, pomógł zbierać i oznaczać liczne okazy fauny i flory, zabrał tropicieli zagadek historycznych i ciekawostek kulturowych do Włodawy, Kostomłotów i w inne ciekawe miejsca, zorganizował spływ kajakowy rzeką Bug oraz ognisko, nakarmił i pozwolił wypocząć.

Miał jeszcze w zanadrzu przygotowane prezentacje multimedialne, lecz zabrakło na nie czasu, więc podsumował swoje dokonania i syty chwały odwiózł bezpiecznie wszystkich do domu.

Ciekawe, co pokaże w przyszłym roku?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s